خشک کن کلسیم

خشک کن کلسیم محلولی دارای ویسکوزیته متوسط است. این محصول از نمک فلز کلسیم و اسید هگزانوئیک در حلال های آلی آروماتیک یا حلالهای آلیفاتیک تولید میگردد.

ویژگی های خشک کن کلسیم

کربوکسیلاتهای کلسیم خشک کننده های کمکی هستند. باعث تقویت فعالیت سایر خشک کننده ها و به ویژه خشک کننده هایی مانند سرب و زیرکونیوم می شود.

این ترکیب خشک کننده ضعیفی است. با اضافه کردن مقدار زیادی ازین خشک کن به جای سرب می توان راندمان خشک شدن را افزایش داد و در عین حال از سمیت سرب کاست. این خشک کن باعث مرطوب شدن و پراکندگی رنگدانه ها و همچنین باعث بهبود براقیت و سختی رنگ می شود.

این خشک کن از لحاظ سمیت بسیار امن است. رنگهایی که میزان سمیت در آن ها کم است استفاده می شوند تا کیفیت مطلوب را داشته باشد.

کاربردهای خشک کن کلسیم

این خشک کن به طور معمول در ترکیب با سایر خشک کن ها مانند کبالت، سرب، منگنز و روی استفاده می شود. از این ترکیب برای بهبود میزان خشک شدن کبالت و استرانسیوم مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت تحقیقاتی محک آزما

شرکت تحقیقاتی محک آزما

افزودنی های مرکب چاپ

طیف وسیعی از مواد به صورت خالص (عنصر)، ترکیب و مخلوط در صنعت چاپ برای تولید مورد استفاده قرار می گیرد. که به عنوان مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت چاپ شناخته می شوند. تنوع افزودنی های مرکب چاپ به سبب پیشرفت ها و فناوری های متعددی است که در این صنعت و به ویژه در چاپ افست به وجود آمده است.  آشنایی و شناخت مواد به دلیل ایجاد ارتباط میان فناوری چاپ، فرایند تولید، عوامل اقتصادی، نیاز بازار و مواد زیست محیطی بسیار اهمیت دارد.  مواد شیمیایی در صنعت چاپ نقش مهمی ایفا می کنند. کشف مواد با خصوصیات جدید ممکن است باعث تغییرات عمده در صنعت شود. مانند: افزایش کیفیت، کاهش هزینه و عوامل اقتصادی تولید، افزایش سرعت تولید.

مواد شیمیایی مورد استفاده در مرکب صنعت چاپ

مرکب ها را می توان بنا به موارد یا ابزار مصرف به دو گروه عمده تقسیم کرد.

  • مرکب های غیر چاپی:

این نوع ها معمولاً برای نوشتن (تحریر)، نقاشی و ترسیم استفاده می شوند. همانند جوهر خودنویس، جوهر ماژیک، جوهر خودکار

  •  مرکب های چاپی:

مرکب چاپ نسبت به عوامل متفاوت مانند سطح چاپی، روش چاپ، نحوه خشک شدن، قوام و دوام و غیره، طراحی و تولید می شوند.