دیافراگم لاستیکی- قطعات لاستیکی

غلطک های سه توپی و چهار توپی

آسیاب های دو غلطکی از جمله دستگاه های رایج و پرکاربرد در صنعت لاستیک هستند. در برخی از کاربردها از جمله لایه گذاری لاستیک روی پارچه و موارد مشابه ، آسیاب های چند غطکی مورد نیاز است.  شرکت محک آزما به عنوان یکی از پروژه های خود آسیاب های سه غلطکی و چهار غلطکی را طراحی و به مرحله تولید رسانده است. که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. بنبوری نوع صنعتی و بسیار قوی تر برای اختلاط مواد لاستیکی می باشد.

دستگاه غلطک لاستیک سازی تشکیل شده از دو استوانه که در خلاف جهت هم می چرخند. جنس این  رول ها معمولا از چدن های مقاوم در برابر خش ،سایش و مقاوم در برابر مواد شیمیایی است. رول جلو معمولا با سرعت کمتری می چرخد و متحرک است. رول عقب با سرعت بیشتری می چرخد و ثابت است.

نحوه عملکرد غلطک لاستیک سازی دو توپی

فاصله دو غلتک با حرکت دادن غلتک جلویی تنظیم می گردد. (این کار معمولا بوسیله پیچهای الکتریکی یا دستی و به ندرت بوسیله سیستم هیدرولیکی صورت می گیرد). یک فیوز مکانیکی به شکل صفحه فشار بین انتهای پیچ تنظیم فاصله و محل جفت شدن به یاتاقان برای محافظت از غلتک در برابر شکستن جاگذاری شده است. هنگامی که فشار در فاصله بین دو غلتک زیاد باشد این صفحه کاملا می شکند. و باعث می شود میل جلویی به سمت جلو سر بخورد.   (امروزه دیگر از غلتک به عنوان یک وسیله اختلاط استفاده نمی کنند. بلکه از آن به عنوان وسیله ای برای تکمیل عمل اختلاط پس از انجام عملیات اختلاط در بنبوری استفاده می شود. این دستگاه به اختلاط بهتر آمیزه کمک زیادی می کند).

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعهات بیشتر با شماره 09121792504 تماس بگیرید. همچنین جهت دریافت فرمولاسیون آمیزه مد نظر خود می توانید از بانک اطلاعاتی شرکت محک آزما استفاده کنید. مهندسین و کارشناسان ما به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان صنعتگر می باشند.