تعمیر لاستیک لودر و ماشین سنگین

تعمیر لاستیک لودر

تعمیر لاستیک لودر با کادر مجرب. لاستیک لودر ، صنعتی یا راهسازی لاستیک های بزرگ و قوی هستند. که موجب ازدیاد قدرت تحرک و سرعت لودرها می شود. فشار وارده برزمین توسط این لاستیکها کم بوده و می‌توان این فشار را با تغییر میزان باد لاستیکها تغییر داد با این همه در زمین‌های دارای سنگهای تیز امکان آسیب این لاستیکها وجود دارد درضمن در زمینهای خیس و گل آلود نیز کار کردن با لودر چرخ لاستیکی مشکل است البته زنجیرهای سیمی مخصوص جهت حفاظت لاستیکها وجود دارد که می‌توان برای ازدیاد اصطکاک لاستیکها با سطح زمین آنها را به کار برد. نوعی از لاستیکهای جدید ساخته شده‌اند که دارای عاجهای خیلی ضخیمی هستند و می‌توانند درمناطق سنگی کار کنند این لودرها بر دو نوع معمولی و کمرشکن هستند.

در ویدئو زیر یکی از روش های تعمیر لاستیک لودر را مشاهده می کنید. جهت هماهنگی و دریافت مشاوره و خدمات با شماره تماس 09121792504 تماس بگیرید.

تاریخچه تایر

در زمان های دور ، تایرهای فلزی گاری را گرم می‌کردند ، تا منبسط شوند. سپس آن‌ها را بر روی چرخ‌ های چوبی گاری نصب می‌ کردند. هنگامی‌ که چرخ در آب فرو می ‌رفت ، انقباض فلز برروی چرخ باعت می‌شد تا آن دو به یک‌دیگر متصل و محکم شوند. دراتومبیل‌های ابتدایی و دوچرخه‌ها ، از تایرهای لاستیکی تو پُر استفاده می ‌شد ، ولی رابرت تامسون در سال ۱۸۴۵ میلادی تایر بادی را اختراع کرد. جان بوید دانلوپ در سال ۱۸۸۸ این اختراع را تکمیل کرد.

ریشه‌یابی و تلفظ

تایر، از واژه فرانسوی “  tirer” به معنای کشیدن ، ریشه گرفته ‌است. این نامگذاری به این علت این است که در گذشته تایر به تسمه‌های آهنی و سیم‌های ضخیمی که به دور چرخ‌های کالسکه کشیده می‌شد ، گفته می شده است. درآهنگری به سبک فرانسوی ، کلمه تایر یا کشیدن برای ساخت میله آهنی مورد استفاده قرار میگرفته است.

همچنین این واژه به پروسه ساخت سایر فلزات نیز اطلاق می شده است. یکی از نخستین دفعاتی که نام تایر در زبان انگلیسی ذکر شد به سال ۱۸۵۳ برمی‌گردد. در آن زمان ، در مجله لندن ، مقاله ‌ای با عنوان « فواید استفاده از چرخ‌ های پهن » چاپ شدند. یک نمونه دیگراستفاده از واژه تایر در زبان انگلیسی ، می‌ توان به شماره ۱۵ مجله ” اسکاتس ” که توسط جیمز بوسول در سال ۱۷۵۳ نوشته شد اشاره کرد.

یکی دیگر از ریشه‌های کلمه تایر در لغت ‌نامه برخط ریشه ‌یابی آورده شده است. اساسا این واژه خلاصه شده واژه “ attire ” است که معنی لغوی آن لباس است. به عبارت دیگر، چرخی که تایر دارد ، چرخ ملبس (لباس پوشیده) است. روزنامه تایمز در انگلستان تا سال ۱۹۰۵ تایر را  tireهجی می ‌کرد. هرچند ، در انگلستان در قرن  ۱۹، هجی کردن به صورت tyre برای تایرهای بادی رواج یافت.